قوانين اختصاصي صنعت بيمه
الف ) قانون بيمه
قانون مزبور مصوب 1316/02/07 مشتمل بر سي و شش ماده (شامل قوانين حاكم بر معاملات بيمه، فسخ و بطلان و مسئوليت بيمه‌گر) است.
جهت اطلاعات بيشتر اينجا را كليك كنيد.

ب) قانون تأسيس بيمه مركزي ايران و بيمه‌گري
قانون مزبور مصوب 1350/03/30مشتمل بر هفتاد و هفت ماده است. بخش اول اين قانون به تشريح اركان بيمه مركزي (مجمع عمومي، شوراي‌عالي بيمه، هيئت عامل، بازرسان)‌ و بخش دوم به قوانين مربوط به نحوه فعاليت مؤسسات بيمه پرداخته است.
جهت اطلاعات بيشتر اينجا را كليك كنيد.

ج ) قانون تاسيس مؤسسات بيمه غير دولتي
قانون مزبور مشتمل بر ماده واحده در جلسه علني روز سه شنبه مورخ ششم شهريور ماه يكهزارو سيصد و هشتاد مجلس شوراي اسلامي تصويب و درتاريخ 1380/06/28 به تائيد شوراي نگهبان رسيده است .
جهت اطلاعات بيشتر اينجا را كليك كنيد.

د) قانون‌اصلاح‌قانون‌چگونگي‌اداره‌ مناطق‌آزادتجاري
قانون‌اصلاح‌قانون‌چگونگي‌اداره ‌مناطق‌آزاد تجاري مشتمل بر ماده واحده در تاريخ 1377/12/25 توسط مجلس شواي اسلامي تصويب و در تاريخ 1378/4/30 به تأييد مجمع تشخيص مصلحت نظام رسيده است اصلاح اين قانون در تاريخ 1388/12/15 انجام شده است. با تصويب اين ماده واحده تأسيس و فعاليت مؤسسات بيمه ايراني با سرمايه داخلي و خارجي و شعب و نمايندگي آن‌ها و مؤسسات كارگزاري بيمه در مناطق آزاد تجاري-صنعتي جمهوري اسلامي ايران مجاز و صرفاً تابع مقرراتي است كه به پيشنهاد بيمه مركزي ايران و به تصويب هيات وزيران رسيده باشد.
جهت اطلاعات بيشتر اينجا را كليك كنيد.

ه) قانون بيمه شخص ثالث
قانون اصلاح قانون بيمه اجباري مسئوليت مدني دارندگان وسايل نقليه موتوري زميني در مقابل شخص ثالث مشتمل بر سي ماده و بيست و پنج تبصره در جلسه مورخ شانزدهم تيرماه يكهزار و سيصد و هشتاد و هفت كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي طبق اصل هشتاد و پنجم(85) قانون‌اساسي جمهوري‌اسلامي‌ايران تصويب و پس از موافقت مجلس با اجراء آزمايشي آن به مدت پنج سال، در تاريخ 1387 به تأييد شوراي نگهبان رسيده است.
جهت اطلاعات بيشتر اينجا را كليك كنيد.
26075 تعداد بازدید :
1397/04/19 تاریخ ثبت :
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1.67 تعداد کل امتیازها:6
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal