متقاضیان خرید سهام دولتی بیمه البرز تا پایان اردیبهشت فرصت دارند

  • 1399/02/22

فروش باقیمانده سهام دولت در بیمه‌های البرز و اتکایی امین و بانک‌های تجارت، ملت، صادرات  در قالب واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) تا پایان اردیبهشت 99 ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی بیمه البرز، وزارت امور اقتصادی و دارایی از طریق این واگذاری به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، باقیمانده سهام خود در شرکت‌های بیمه البرز و اتکایی امین و بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و را واگذار خواهد کرد.

بر اساس اعلام وزارت اقتصاد، این واگذاری فرصت بی ‏نظیری را برای ورود آحاد جامعه به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های معتبر فراهم می آورد و ویژگی بارز این واگذاری، بهره ‏مندی تمام ایرانیان از تخفیف ۲۰ درصدی است.

این گزارش حاکی است، سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی (هر کد ملی)، بیست میلیون ریال (دو میلیون تومان) تعیین شده است. پذیره‏ نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان‏پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

بر این اساس، پذیره ‏نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) از طریق کارگزاری ‏های بورس و سامانه‏ های آنلاین معاملاتی و درگاه ‏های غیرحضوری و حضوری بانک‏ های منتخب و برای اشخاص فاقد کد بورسی، از طریق درگاه ‏های غیرحضوری و حضوری بانک ‏های منتخب صورت می‏ پذیرد. شروع پذیره‏ نویسی تاریخ 1399/2/14 و پایان پذیره ‏نویسی 1399/2/31 خواهد بود.

بنا بر این گزارش، بانک های ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، رفاه کارگران، ملت، تجارت، صادرات، پارسیان، پاسارگاد و قرض الحسنه مهر ایران به عنوان بانک های منتخب از تاریخ ۱۴ لغایت ۳۱ اردیبهشت ماه، آماده پذیره نویسی متقاضیان خریداری واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) هستند.

وزارت اقتصاد به شهروندان اکیدا توصیه می کند به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برای پذیره نویسی از طریق درگاه های غیر حضوری این بانک ها اقدام کنند.

با ما در ارتباط باشید

با ما باشید تا از آخرین اخبار بیمه ای مطلع شوید.